Serhat Gündüz

1979 yılında Yalova'da doğan Serhat Gündüz, müziğe olan ilgisini çocukluk yıllarında şarkılar söyleyerek ortaya çıkardı. İlkokul yıllarında oyuncak bir keyboard tuşlarına ilk dokunuşlarını yapmaya başladı ve  kendini müziğin içinde buldu. İlk keyboard derslerini Şakir SAKA'dan aldı.Eğitimine 1991 yılından itibaren Darüşşafaka Lisesi'nde devam etti. Müzik ile ilgili en yoğun çalışmalarını bu yıllardan sonra gerçekleştirmeye başladı. Keyboard çalışmalarına Hamit ALTINKAYA ile devam etti. İlk bestelerini 14 yaşında yapmaya başladı ve hemen ardından  ortaokul yıllarında sınıf arkadaşlarıyla ilk orkestrasını kurdu. Orkestranın klavyeciliğini ve aranjörlüğünü yaptı. 1996 ve 1997 yılında Milliyet Gazetesi'nin düzenlemiş olduğu Liseler Arası Müzik Yarışması'nda orkestrayla dereceler aldılar.

 

1997 yılında Marmara Üniversitesi Müzik Eğitim Bölümü'nün sınavını kazanarak müzik eğitimine ara vermeden burada devam etti. Piyano çalışmalarını Doç. Mari BARSAMYAN ve Dilek Yonat BATIBAY ile gerçekleştirdi. Bunun haricinde Uğur SEZER ve Leyla PAMİR'den özel dersler almaya devam ederek piyano üzerine çalışmalarını artırdı. Aynı dönemde piyano üzerinde  besteler yapmaya başladı ve günlerinin büyük kısmını piyano başında geçirdi. 2005 yılında Marmara Üniversitesi'nden mezun oldu. Özel Kalamış Okulları'nda ve Bahçeşehir Üniversitesi'nde müzikal piyanistliği yaptı ve aynı yıllarda bir çok tiyatro müziği besteledi.2006-2009 yılları arasında Yalova Belediye Konservatuarı'nda piyano öğretmenliği yaptı. Özel piyano dersleri vermeye hala devam ediyor.

2011 yılında yayınlanan Korcan&Kemal'in "Zor" isimli albümünün aranjörlüğünü yaptı.

 


 

Elektronik müzik ve piyano için bestelemeye devam ediyor. Hali hazırda "The Sweet Unknown" isimli albümü için çalışmaya devam ediyor.

www.serhatgunduz.com  

Kullandığı Roland ürünleri: Roland   HP   Serisi   ve   RD-700   NX   /   Jupiter-50   ve   FA-06